Достапни линкови

„Стрелаштвото ме научи на концентрација“


„Стрелаштвото ме научи на концентрација“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Средношколката Ирина Јованоска од Прилеп е петкратен првак во стрелаштво. Таа го сака овој спорт затоа што бара висока концентрација на секој тренинг и натпревар. Вели дека ѝ помага при оформувањето на нејзината личност. Што има да порача таа?

Категории

XS
SM
MD
LG