Достапни линкови

Тигањ - Политиката на ЕУ за проширувањето е недвосмислена


Тигањ - Политиката на ЕУ за проширувањето е недвосмислена
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:24 0:00

Политиката на проширување веќе не е желба, туку едноставно е потреба сите земји од овие простори да соработуваат, мора да имаат заеднички одговор и заеднички механизам за соработка, вели хрватската амбасадорка во Македонија Нивес Тигањ во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG