Достапни линкови

Говорниот „засладен“ со знаковниот јазик во 02


Говорниот „засладен“ со знаковниот јазик во 02
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Радмила Периќ и Мартин Ангелов годинава го отворија првото знаковно кафуле 02 во Скопје. Тие се глуви, но покрај желбата да бидат претприемачи, сакаат да бидат и претставници на знаковен јазик во овој бизнис. Што имаат да порачаат тие?

Категории

XS
SM
MD
LG