Достапни линкови

Партиите да се финансираат од буџетот за да се избегне можност за корупција


Партиите да се финансираат од буџетот за да се избегне можност за корупција
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:58 0:00

Подобро е партиите да бидат финансирани од буџетот, отколку да се остави секоја партија да наоѓа свои начини на финансирање, затоа што мислам тоа може да отвори врата за некои понатамошни коруптивни зделки, вели пратеничката Маја Морачанин од ДОМ во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG