Достапни линкови

Може ли Трамп да го помилува своето семејство - или себе?


Може ли Трамп да го помилува своето семејство - или себе?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Во медиумите владее голема врева за можноста американскиот претседател Доналд Трамп пред да му истече мандатот на 20 јануари да ги искористи своите широки овластувања за издавање претседателски помилувања за себе, семејството и соработниците за кривични дела за кои допрва ќе бидат обвинети.

XS
SM
MD
LG