Достапни линкови

Димовски: Најмногу поплаки за договорите на определено време


Димовски: Најмногу поплаки за договорите на определено време
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:26 0:00

Договорот на определено време може да биде склучуван најмногу до 5 години и затоа работодавачите во наводници може да се каже дека го злоупотребуваат и работниците ги држат во неизвесност несакајќи да им овозможат договор на неопределено време, вели претседателот на ССМ, Дарко Димовски во интервју за РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG