Достапни линкови

Ковид-19 го намали загадувањето, ама недоволно


Ковид-19 го намали загадувањето, ама недоволно
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:07 0:00

Светската метеоролошка организација деновиве излезе со нов билтен во кој вели дека нивото на стакленички гасови во атмосферата, главниот двигател на климатските промени, достигна рекордно високо ниво во минатата година и повикува на акција за заштита на „иднината човештвото“.

Категории

XS
SM
MD
LG