Достапни линкови

Вакцина на повидок, но проблем ќе биде дистрибуцијата


Вакцина на повидок, но проблем ќе биде дистрибуцијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Се предвидува дека од наредниот месец ќе почне вакцинацијата против Ковид 19, барем во САД, но и во некои други земјји, но најнапред приоритетните. Глобалното масовно вакцинирање, може да трае и неколку години.

Категории

XS
SM
MD
LG