Достапни линкови

Нуредини - Не успеавме да го намалиме загадувањето на Скопје за 50 отсто


Нуредини - Не успеавме да го намалиме загадувањето на Скопје за 50 отсто
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:07 0:00

Имаме бројни амандмани и нови закони кои ќе бидат усвоени, а еден од клучните кој ќе има влијание врз аерозагадувањето, ќе биде амандманот на Законот за квалитет на амбиентниот воздух, вели министерот за животна средина Насер Нуредини во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG