Достапни линкови

Хуманоста е поважна од платата и престижот


Хуманоста е поважна од платата и престижот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Тамара Таневска е 24 годишна студентка на Медицинскиот факултет и е дел од студентите кои помагаат на епидемиолозите во анкетите и „контакт трејсинг“. Таа истакна дека сите непреспани ноќи за време на студиите се забораваат со насмевката на првиот пациент. Што има да порача Таневска?

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG