Достапни линкови

Гаши - Владата да каже зошто ги наруши односите со Бугарија


Гаши - Владата да каже зошто ги наруши односите со Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:43 0:00

Владата не се снаоѓа добро со менаџирањето на корона-кризата, вели претседателот на Алтернатива, Африм Гаши. Тој вели дека засега како опозиција немаат потесна соработка со ВМРО-ДПМНЕ, a за забелешките на Софија вели дека Владата треба да каже каде и зошто не го почитувала Договорот за доброседство.

Категории

XS
SM
MD
LG