Достапни линкови

И Трамп и Бајден сметаат дека се победници, иако гласовите не се пребројани


И Трамп и Бајден сметаат дека се победници, иако гласовите не се пребројани
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Гласањето на претседателските избори во САД заврши, но уште голем број гласови, испратени по пошта, не се избројани. Победникот сеуште не е познат. И Доналд Трамп и Џо Бајден сметаат на победа.

Категории

XS
SM
MD
LG