Достапни линкови

Спортското искачување нуди адреналин без ризик


Спортското искачување нуди адреналин без ризик
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Младиот инструктор и генерален секретар на Македонската спортско качувачка федерација, Ване Наунов го обожава адреналинот кој го нуди овој спорт, но и фокусот кој е потребен за практикување на спортот. Тој 17 години се бави со овој спорт и вели дека нема ризик од повреди додека се користи правилно целосната опрема. Што има да порача тој?

Категории

XS
SM
MD
LG