Достапни линкови

Македонец дел од откритие за поефикасна терапија на пацинетите од ковид-19


Македонец дел од откритие за поефикасна терапија на пацинетите од ковид-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:10 0:00

Кичевчанецот Жарко Данилоски, кој е доцент доктор на Њујорк Универзитетот, а кој работи на истражувања од областа на молекуларна и клеточна биологија, е дел од група автори кои објавија ново научно откритие поврзано со вирусот ковид-19. Станува збор за како поефикасно да се излекува коронавирусот.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG