Достапни линкови

Ковид 19: Во повеќе земји критично, апели за итни мерки


Ковид 19: Во повеќе земји критично, апели за итни мерки
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Европските земји продолжуваат да ги заоструваат мерките против ширењето на Ковид 19, бидејки бележат рекордни бројки. Наредните месеци ќе бидат многу тешки, прдупред Светската здравствена организација.

Категории

XS
SM
MD
LG