Достапни линкови

Полицијата во Минск со шок бомби против демонстрантите


Полицијата во Минск со шок бомби против демонстрантите
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Шок гранати беа употребени врз демонстрантите против Александар Лукашенко, додека десетици илјади луѓе се упатија кон Палатата на независноста во Минск, носејќи црвено-бели знамиња на белоруското опозициско движење. Најмалку едно лице било рането како резултат на употреба на шок бомби, јави белоруската служба на РСЕ. За да се растера колоната биле користени и гумени куршуми, а едно лице било рането во стомакот. Приведени биле неколку десетици луѓе.

Категории

XS
SM
MD
LG