Достапни линкови

Џафери - Мора да имаме резервен план за работа во вонредни околности


Џафери - Мора да имаме резервен план за работа во вонредни околности
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:35 0:00

Со Уставот е тесно дефинирано дека Собранието работи во собраниската зграда, но мора да размислиме за резервни правила како и на кој начин би ја извршиле нашата функција и во вонредни услови. Ако не сега, во идно време ќе мора да имаме алтернативни решенија за алтернативна работа во алтернативни услови, вели претседателот на Собранието, Талат Џафери во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG