Достапни линкови

Ковид 19: Над 40 милиони заразени, економијата во рецесија


Ковид 19: Над 40 милиони заразени, економијата во рецесија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Во светот, досега официјално се инфицирале над 40 милиони луѓе, но се смета дека реалната бројка е многу поголема. Глобалната економија е во рецесија. Русија одобри уште една вакцина, без да биде завршена третата фаза од тестирањата.

Категории

XS
SM
MD
LG