Достапни линкови

Стотици приведени на антивладините демонстрации во Минск


Стотици приведени на антивладините демонстрации во Минск
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Повеќе од 500 лица биле приведени од белоруските безбедносни сили во Минск во, како што оценуваат набљудувачите, најнасилната акција во последните неколку недели против демонстрантите кои бараат крај на авторитарното владеење на Александар Лукашенко. Полицијата употреби водени топови, шок-бомби и солзавец за да ги растера толпите во центарот на Минск, откако ги блокираше централните улици и ги затвори станиците на метрото.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG