Достапни линкови

Шилегов - Општинска полиција за решавање на сообраќајниот хаос


Шилегов - Општинска полиција за решавање на сообраќајниот хаос
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:00 0:00

Градоначалникот Петре Шилегов во интервју за Радио Слободна Европа вели дека Град Скопје до Владата доставила барање за сопствена општинска комунална полиција во насока на решавање на состојбата со сообраќајниот хаос во градот. Тој зборува и за Скопје 2014, аерозагадувањето и гасификацијата.

XS
SM
MD
LG