Достапни линкови

За 24 часа 704 пријави за неносење маска за лице


Илустрација

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 704 прекршоци, соопшти утрово Министерството за внатрешни работи (МВР).

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

XS
SM
MD
LG