Достапни линкови

Најмладиот картинг возач „гази“ со 100 на час


Најмладиот картинг возач „гази“ со 100 на час
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Најмладиот картинг тркач во Македонија е Христо Ковачи, која ланската година ја заврши како вицешампион. Покрај тоа, тој е и трето место на генералниот пласман на Бугарскиот шампионат, како и второ место предфинално на балканскиот куп во Бугарија. „Би сакал кога ќе нема картинг доволно голем за мене, би отидол во рели“, вели Ковачи. Што има да порача тој?

Категории

XS
SM
MD
LG