Достапни линкови

Операта може да биде многу интересна и забавна


Операта може да биде многу интересна и забавна
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Младата оперска пејачка Злата Тошевска истакна: „Ако дадете шанса на операта и посетите повеќе претстави, ќе се заљубите во неа, верувам“. Таа е солист во Националната опера и балет и објасни дека последните претстави се со голема посетеност, оти се „многу итнересни, со големо движење, со големи кореографии“. Што има да порача таа?

Категории

XS
SM
MD
LG