Достапни линкови

Бесими - На краток рок можно е зголемување на јавниот долг


Бесими - На краток рок можно е зголемување на јавниот долг
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:22 0:00

Во период на криза, кога нема раст на БДП, нема приходи, а има сериозни потреби за расходи, тогаш едноставно решение е задолжување на краток рок, но на среден рок ќе се стабилизира висината на долгот, вели министерот за финансии Фатмир Бесими во интервју за Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG