Достапни линкови

Холштајн - Посветете се на правна држава и попис


Холштајн - Посветете се на правна држава и попис
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:04 0:00

Во наредниот период треба да се посветите на реформи за правна држава, борба против корупцијата, вклучувајќи ги реформите во правосудството, вели германската амбасадорка Анке Холштајн за РСЕ. Основно за многу области во општествениот живот е пописот кој е планиран за април, вели таа.

XS
SM
MD
LG