Достапни линкови

Урбана пренатрупаност во Скопје


Урбана пренатрупаност во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Во Скопје продолжуваат да никнуваат згради на секој слободен простор без оглед на пренатрупаноста. Низ населбите, особено поблиску до центарот на градот, на местото на куќи, се градат згради, а таквиот тренд започнат пред повеќе години, продолжува.

Категории

XS
SM
MD
LG