Достапни линкови

Белорусите продолжуваат да маршираат против Лукашенко


Белорусите продолжуваат да маршираат против Лукашенко
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

13 септември беше 36-ти последователен ден на непрекинати протести по спорните претседателски избори на 9 август во Белорусија, на кои авторитарниот претседател Александар Лукашенко тврди дека победил и покрај пријавените нерегуларности. Снимкaта од воздух ја покажува големината на „Маршот на хероите“ во главниот град Минск.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG