Достапни линкови

Учениците да се научат да мислат критички


Учениците да се научат да мислат критички
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:31 0:00

Наставните материјали да се осовременат, да добиеме програми со кои учениците ќе се поттикнуваат да мислат критички, како и посилно вложување во професорите, се приоритетна реформа во образованието, вели Стефани Спировска од МОФ во интервју за РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG