Достапни линкови

Голем пожар избувна во најголемиот грчки камп за мигранти


Голем пожар избувна во најголемиот грчки камп за мигранти
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:44 0:00

Најголемиот грчки камп за мигранти беше делумно евакуиран откако избувна голем пожар во пренатрупаниот и нехигиенски дом на скоро 13.000 баратели на азил. Гореше скоро целиот логор Мориа на островот Лезбос, вклучително и една маслинова градина надвор од кампот каде што многу азиланти спијат во шатори. Бегалскиот камп Мориа од минатата среда е во 14 дневен карантин, откако беше потврден првиот случај на Ковид-19 кај бегалец од Сомалија.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG