Достапни линкови

Приврзаници на опозицијата во Црна Гора слават по изборите


Приврзаници на опозицијата во Црна Гора слават по изборите
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

Коалицијата предводена од просрпскиот Демократски фронт (ДФ) и уште две опозициски коалиции прогласија победа над владејачката прозападна партија на парламентарните избори. Во Подгорица приврзаниците на опозицијата прославуваа.

Категории

XS
SM
MD
LG