Достапни линкови

Економијата не може да издржи уште едно затворање


Економијата не може да издржи уште едно затворање
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:33 0:00

Економијата не може да издржи уште едно затворање какво што имавме пролетоска, зашто домашните компании доминантно се микро и мали компании, кои се исклучително ранливи и не се толку издржливи за ваков тип на затворање и ваков тип на криза, вели извршната директорка на Фајнанс тинк, Благица Петрески во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG