Достапни линкови

Најмногу отпуштени работници од производствената дејност


Најмногу отпуштени работници од производствената дејност
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:52 0:00

Најголем дел од приливот на невработените лица во ковид-кризата се од производствената дејност. Но и најмногу слободните работни места има токму во производствената дејност, вели директорката на Агенцијата за вработување Билјана Јовановска во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG