Достапни линкови

Неделков - Наставата во време на пандемија не смее да се унифицира


Неделков - Наставата во време на пандемија не смее да се унифицира
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:18 0:00

Јасно ни е дека условите за работа не се подеднакво исти во сите училишта на национално ниво, па според тоа не смее да се унифицира еден модел којшто ќе важи за сите, вели претседателот на СОНК, Јаким Неделков во интервју за РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG