Достапни линкови

Бислимоски – Фотелјите од телешка кожа не влијаат на цената на струјата


Бислимоски – Фотелјите од телешка кожа не влијаат на цената на струјата
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00
Директен линк

Ниту се признаени нови вработувања, ниту се признаени трошоци за плати надвор од некои стандарди на РКЕ. Исто така тие фотелји што ги зборат од телешки кожи и тие не се земени во предвид при одредување на цената на струјата, вели претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски.

XS
SM
MD
LG