Достапни линкови

Втор ден насилни протести во Минск


Втор ден насилни протести во Минск
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Втора вечер во главниот град на Белорусија, Минск, се одржуваат протести против реизборот на Лукашенко за претседател. Повторно имаше судири со полицијата. Демонстрантите сметаат дека претседателските избори биле лажирани. (видеото е од Белорускиот сервис на РСЕ)

XS
SM
MD
LG