Достапни линкови

Првиот македонски бејзбол тим игра на фудбалски игралишта


Првиот македонски бејзбол тим игра на фудбалски игралишта
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Во јуни годинава, „Скопје Слагерс“ се регистрираше како прв македонски бејзбол тим. Во тимот засега учевствуваат деца кои не се македонци. „Младите во Македонија не знаат дека воопшто бејзбол постои во државата а ниту па знаат како се игра самиот спорт“, вели 20 годишниот тренер Ѓорги Георгиев, кој се надева дека ќе младите ќе се запознаат со овој спорт.

Категории

XS
SM
MD
LG