Достапни линкови

Да се почитуваат мерките, оти медицински персонал не можеме да увеземе


Да се почитуваат мерките, оти медицински персонал не можеме да увеземе
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:24 0:00

На здравствениот персонал може да му се помогне само ако се почитуваат мерките и така да падне бројката, инаку да увеземе од некоја друга земја не можеме, вели доктор Александар Стојанов, директор на Центар за јавно здравје Скопје.

XS
SM
MD
LG