Достапни линкови

„Ничии деца“ - Сурогат мајки и многу контроверзи


„Ничии деца“ - Сурогат мајки и многу контроверзи
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Украина е една од ретките земји во светот во кои е дозволено комерцијално сурогат мајчинство. Ова отвора и многу морални, етички, но и легални прашања.

Категории

XS
SM
MD
LG