Достапни линкови

Три жени се борат за промени во Белорусија


Три жени се борат за промени во Белорусија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Три жени се здружија во напорите за смена на претседателот на Белорусија Александар Лукашенко, кој е на власт 26 години. Претседателските избори се закажани за 9-ти август, а властите ги апсат опозициските кандидати, со цел Лукашенко повторно да победи. Но, дали овие три жени можат да успеат?

XS
SM
MD
LG