Достапни линкови

Казнети 443 лица поради неносење заштитна маска


Илустрација: Луѓе со заштитни маски во Скопје поради пандемијата со Ковид-19

Во текот на изминатото деноноќие во однос на мерката за носење заштитна маска регистрирани се 443 прекршоци, информира МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -19.

XS
SM
MD
LG