Достапни линкови

Блинков - Недостигаат инспектори за природа и за водостопанство


Блинков - Недостигаат инспектори за природа и за водостопанство
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:30 0:00

Во Инспекторатот за животна средина има 18 инспектори поделени во три области. Во делот квалитет на воздух има доволно капацитети, ни недостигаат за природа и за водостопанство, вели Дарко Блинков од Инспекторатот за животна средина.

Во Инспекторатот за животна средина има 18 инспектори поделени во три области – животна средина, води и природа. Во делот квалитет на воздух,има доволно капацитети, ни фалат инспектори за природа и за водостопанство, вели Дарко Блинков, Инспекторат за животна средина

Категории

XS
SM
MD
LG