Достапни линкови

Лесно или многу тешко до нова влада?


Лесно или многу тешко до нова влада?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

ДУИ, според изборните резултати е клучниот фактор за состав на парламентарно мнозинство и избор на нова влада. Но, дали ќе отстапи од условот за премиер Албанец, или пак СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ ќе го прифатат тој услов?

XS
SM
MD
LG