Достапни линкови

Странски агенции: тесна победа на социјалдемократите


Странски агенции: тесна победа на социјалдемократите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Социјалдемократите во Северна Македонија, кои ветија дека ќе ја одведат земјата во Европската унија, со тесна победа на парламентарните избори одржани во средата, наведуваат поголемите странски новински агенции, оценувајќи дека претстои долг пат до составување на нова македонска влада.

XS
SM
MD
LG