Достапни линкови

КОВИД 19 го напаѓа и нервниот систем


КОВИД 19 го напаѓа и нервниот систем
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

За некои пациенти, да се преживее коронавирусот е само почеток на долгата битка. Има се повеќе докази дека КОВИД 19 остава последици не само на белите дробови.

Категории

XS
SM
MD
LG