Достапни линкови

Убиени чеченци низ Европа, критичари на Кадиров


Убиени чеченци низ Европа, критичари на Кадиров
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Блогерот Мамикан Умаров, кој беше убиен во Вина на 4-ти јули, е најмалку 10-та жртва меѓу чеченците во егзил, критичари на лидерот на чеченија Рамзан Кадиров.

Категории

XS
SM
MD
LG