Достапни линкови

ОБСЕ/ОДИХР со само 9 набљудувачи на изборите


ОБСЕ/ОДИХР со само 9 набљудувачи на изборите
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Лаима Андрикиене, шефицата на мисијата на ОДИХР во Северна Македонија која ги набљудува парламентарните избори во однос на очекувањата за изборниот ден ја споменува излезноста на изборите, напоменувајќи дека во некои земји каде што се гласаше сега таа не беше многу мала.

XS
SM
MD
LG