Достапни линкови

Македонци се пишуваат Албанци за да им го земат работното место


Македонци се пишуваат Албанци за да им го земат работното место
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:59 0:00

Постои феномен Македонци самодекларативно да се пишуваат Албанци или друга етничка заедница, за да им го земат работното место, вели лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села. Тој вели дека се уште не се стекнати услови за да ние имаме политички партии без етнички предзнак.

Категории

XS
SM
MD
LG