Достапни линкови

Ахмети: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат силна ДУИ


Ахмети: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат силна ДУИ
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:52 0:00

Албанците се поделени во шест политички партии. Јас знам дека се мотивираат, oхрабруваат од македонските партии, затоа што е во нивна полза ДУИ да биде послаба, тие ги знаат нашите капацитети - и СДСМ и ВМРО секако не сакаат ДУИ да биде силна, вели во интервју за РСЕ, лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Категории

XS
SM
MD
LG