Достапни линкови

Млади со љубов кон изворното пеење


Млади со љубов кон изворното пеење
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Во 2018 година, млади од тетовско Теарце ја формираа групата Трио Кладенец. Тие досега имаат три свои песни, со кои се негува изворната традиционална музика. Групата се збогати со уште еден член така што сега во тимот се: Сашо Костадиновски, Бобан Трпковски, Иван Божиновски и Мирослав Симјановски. Нивната идеја е младите да ја прифатат и негуваат македонската музика и фолклор.

Категории

XS
SM
MD
LG