Достапни линкови

Агенцијата за разузнавање не била искрена со обвинителството за „Диво насеље“


Агенцијата за разузнавање не била искрена со обвинителството за „Диво насеље“
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:53 0:00

Констатирана е неискреност кон Јавното обвинителство за случајот Диво насеље. Кај кумановската група преовладувал политичкиот мотив за ангажирање на припадниците, иако се спомнува и финансискиот момент. Добиваме нови сознанија за случајот, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG